Kontakt

Grupa Prawno-Medyczna Paktus
ul. Zegarmistrzowska 32
51-180 Wrocław (woj. dolnośląskie)

tel. 71 341 14 46
tel. 789 267 732
e-mail: biuro@paktus.pl

aktualności

Przezorny zawsze ubezpieczony, ale czy świadomy?

Nie od dziś wiadomo, że „wypadki chodzą po ludziach”, zdarzają się zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie: na drodze, kiedy czas goni, a sprawy do załatwienia są tak pilne. W pracy, gdy deadline wybił wczoraj, a stos dokumentów na przedwczoraj potroił swoją objętość.

Czytaj dalej...

Czy po wypadku wystarczy oświadczenie sprawcy?

Jeśli mieliście państwo wypadek komunikacyjny którego sprawcą jest kierujący innym pojazdem, można podpisać wspólnie oświadczenie o zdarzeniu drogowym. W oświadczeniu tym wyraźnie i szczegółowo należy określić przyczynę kolizji, sprawcę, osoby poszkodowane, świadków oraz dane polis ubezpieczeniowych.

Czytaj dalej...

Czy z odblaskami bezpieczniej?

Polska znajduje się w czołówce krajów z najwyższym wskaźnikiem wypadków z udziałem pieszych. Jedną z głównych przyczyn jest brak elementów odblaskowych, piesi są niewidoczni dla kierowców prowadzących auta na nieoświetlonych drogach. Jak donosi Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP jedna trzecia ofiar śmiertelnych to piesi.

Czytaj dalej...

Szybka rehabilitacja po wypadkach!

Nasza wiedza pozwala nam stwierdzić, że niezwłocznie podjęta rehabilitacja ma ogromny wpływ na szybkość i jakość powrotu do stanu zdrowia z przed wypadku. Zaniechanie natychmiastowej rehabilitacji często powoduje systematyczne pogarszanie się stanu zdrowia.

Czytaj dalej...