Ważne!

Niezwłocznie podjęta rehabilitacja ma ogromny wpływ na szybkość i jakość powrotu do stanu zdrowia z przed wypadku.

Nie podjęte w porę lub zaniechane leczenie i rehabilitacja może prowadzić do niebezpiecznych powikłań i nieodwracalnych zmian degeneracyjnych w organizmie.

Rehabilitacja

W niektórych przypadkach zaniechanie rehabilitacji czy odłożenie jej w czasie może nieść za sobą ryzyko powiększającego się dyskomfortu lub pogorszenia stanu zdrowia.

Dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, które nie chcą czekać na możliwość skorzystania z zabiegów refundowanych przez NFZ, otworzyliśmy gabinety rehabilitacyjne, funkcjonujące w ramach Grupy Prawno-Medycznej PAKTUS.
Nasi Pacjenci mogą skorzystać z pomocy fizjoterapeutów i rehabilitantów zarówno w naszej placówce, jak również we wskazanym przez siebie miejscu i czasie w ramach wizyt domowych.

Co leczymy w gabinetach PAKTUS?

Zespół naszych gabinetów tworzą fizjoterapeuci oraz rehabilitanci zajmujący się leczeniem osób po urazach przeciążeniowych głowy, kręgosłupa i kończyn, z zanikiem mięśniowym lub ze zmniejszonym zakresem ruchów. Zajmujemy się ponadto leczeniem powikłań neurologicznych takich jak np. zaburzenia czucia czy drętwienie kończyn.
Nasi terapeuci posiadają stosownie udokumentowane kompetencje m.in. w zakresie:

  • terapii światłem laserowym, ultradźwiękami oraz polem magnetycznym,
  • krioterapii,
  • kinezyterapii metodą PNF,
  • terapii manualnej metodą Kaltenborna, Cyriaxa oraz McKenziego,
  • elektrostymulacji mięśniowej oraz elektroterapii metodą jonoferezy, a także prądami interferencyjnymi, diadynamicznymi i TENS,
  • stosowania metody KinesioTaping – plastrowania dynamicznego.
  • Zwrot kosztów rehabilitacji.

    Ponieważ podstawą naszej działalności jest dochodzenie praw poszkodowanych do odszkodowania, nasi Pacjenci mogą powierzyć nam także wyegzekwowanie zwrotu kosztów leczenia z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku.