Kontakt

Grupa Prawno-Medyczna Paktus
ul. Zegarmistrzowska 32
51-180 Wrocław (woj. dolnośląskie)

tel. 71 341 14 46
tel. 789 267 732
e-mail: biuro@paktus.pl

FAQ

1.PRZY JAKICH ODSZKODOWANIACH MOŻNA LICZYĆ NA POMOC PAKTUS?

Do grupy Prawno-Medycznej Paktus z powodzeniem zgłaszają się osoby, które zostały poszkodowane z tytułu naruszenia zdrowia lub dóbr majątkowych i nie otrzymały odpowiedniego świadczenia. Doskonale wiemy, że samodzielne dochodzenie roszczeń związanych z odszkodowaniem często kończy się wypłatą obniżonej kwoty. Dlatego w Paktus służymy pomocą wszystkim osobom poszkodowanym, m.in. kierowcom i pasażerom, rowerzystom i motocyklistom. Ponadto, pomagamy w odzyskiwaniu odszkodowań dla osób:

  • które doznały obrażeń lub których samochód albo inne rzeczy zostały uszkodzone w wypadku komunikacyjnym,
  • które miały wypadek przy pracy z winy pracodawcy,
  • które w wyniku zdarzenia straciły bliską osobę, którym ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie i rentę,
  • które uległy wypadkowi przy pracy rolniczej.

Do naszej kancelarii dochodzimy wszelkich roszczeń odszkodowawczych od Towarzystw Ubezpieczeniowych.

2. CO ZROBIĆ PO WYPADKU?

Wypadki chodzą po ludziach i często zdarzają się w najmniej odpowiednim momencie. Rocznie na polskich drogach dochodzi do ponad 20 000 wypadków komunikacyjnych. W momencie, w którym to my jesteśmy poszkodowani, należy niezwłocznie wezwać policję i udokumentować całe zajście. Warto również zrobić zdjęcia (nawet telefonem komórkowym) lub poprosić służby o wykonanie zdjęć oraz zgromadzić niezbędne dowody wraz z odpowiednią dokumentacją. Kolejno jeszcze na miejscu zdarzenia należy spisać oświadczenia obu stron. Ważne, by w oświadczeniu sprawy znalazły się następujące informacje:

  • w jakich okolicznościach doszło do wypadku,
  • jakie pojazdy uczestniczyły w zdarzeniu,
  • dane osób kierujących,
  • gdzie zawarto ubezpieczenie OC.

Wezwij pogotowie lub udaj się na SOR, do szpitala lub do lekarza pierwszego kontaktu. Pamiętaj, by zbierać wszelkie zaświadczenia lekarskie, zdjęcia RTG., USG itd., badania i opinie, wypisy ze szpitali oraz historię choroby, a także całą pozostałą dokumentację medyczną. Zbieraj również wszelkie dowody poniesionych kosztów, np. rachunki związane z leczeniem, rachunki za leki i rehabilitację, koszty dojazdu itd.

3. JAK ZGŁOSIĆ DO PAKTUS SPRAWĘ O ODSZKODOWANIE?

Grupa Prawno-Medyczna Paktus oferuje pomoc i wsparcie w dochodzeniu wszelkich roszczeń odszkodowawczych od Towarzystw Ubezpieczeniowych. W celu zgłoszenia do nas sprawy o odszkodowanie skontaktuj się z nami telefonicznie (71 341 14 46) lub e-mailowo (biuro@paktus.pl). Na naszej stronie internetowej znajdziesz także gotowy do wypełnienia formularz zgłoszeniowy - znajdziesz go na podstronie “Zgłoszenie”. Do każdego zgłoszenia podchodzimy indywidualnie. Oferujemy kompleksową pomoc, począwszy od kompletowania dokumentacji i skończywszy na prowadzeniu postępowania w sprawie uzyskania należności z tytułu poniesionych strat. Sprawdź, czy możesz starać się o odszkodowanie. W Paktus bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Skontaktuj się z nami, zadzwoń do nas, napisz maila i umów się na spotkanie w dogodnym dla Ciebie terminie lub zgłoś swoją sprawę do bezpłatnej analizy prawnej za pomocą formularza.

4. KIEDY MOŻNA SPODZIEWAĆ SIĘ ODSZKODOWANIA?

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W przypadku dochodzenia roszczeń odszkodowawczych każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. Wymaga to dogłębnej analizy okoliczności wypadku oraz ewentualnych negocjacji z ubezpieczycielem. Ponadto, czas uzyskania odszkodowania zależny jest od wielu czynników. Kluczowe są tutaj rodzaj oraz charakter danej sprawy czy ilość zgromadzonych dokumentów. Pod uwagę należy wziąć również etap, na którym przyjmujemy sprawę. Niekiedy konieczne jest zgromadzenie dużej ilości niezbędnych dokumentów. Warto również zaznaczyć, że czas otrzymania decyzji, a czas otrzymania odszkodowania może się różnić. Czasami przyznawana kwota odszkodowania lub zadośćuczynienia jest zbyt niska, wtedy sprawa kierowana jest na drogę sądową, co może znacznie wydłużyć całą procedurę.

Zazwyczaj na etapie polubownym taka sprawa trwa kilka miesięcy, z kolei na etapie sądowym nawet do dwóch lat, w zależności od liczby rozpraw. Warto dodać, że nie jest to jednak długi proces w porównaniu do samodzielnych prób uzyskania odszkodowania, które mogą ciągnąć się przez długie lata. Z naszej strony zawsze dokładamy wszelkich starań, by klient otrzymał odszkodowania możliwie jak najkrótszym terminie.