Kontakt

Grupa Prawno-Medyczna Paktus
ul. Zegarmistrzowska 32
51-180 Wrocław (woj. dolnośląskie)

tel. 71 341 14 46
tel. 789 267 732
e-mail: biuro@paktus.pl

FAQ

1.PRZY JAKICH ODSZKODOWANIACH MOŻNA LICZYĆ NA POMOC PAKTUS?

Do grupy Prawno-Medycznej Paktus z powodzeniem zgłaszają się osoby, które zostały poszkodowane z tytułu naruszenia zdrowia lub dóbr majątkowych i nie otrzymały odpowiedniego świadczenia. Doskonale wiemy, że samodzielne dochodzenie roszczeń związanych z odszkodowaniem często kończy się wypłatą obniżonej kwoty. Dlatego w Paktus służymy pomocą wszystkim osobom poszkodowanym, m.in. kierowcom i pasażerom, rowerzystom i motocyklistom. Ponadto, pomagamy w odzyskiwaniu odszkodowań dla osób:

  • które doznały obrażeń lub których samochód albo inne rzeczy zostały uszkodzone w wypadku komunikacyjnym,
  • które miały wypadek przy pracy z winy pracodawcy,
  • które w wyniku zdarzenia straciły bliską osobę, którym ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie i rentę,
  • które uległy wypadkowi przy pracy rolniczej.

Do naszej kancelarii dochodzimy wszelkich roszczeń odszkodowawczych od Towarzystw Ubezpieczeniowych.

2. CO ZROBIĆ PO WYPADKU?

Wypadki chodzą po ludziach i często zdarzają się w najmniej odpowiednim momencie. Rocznie na polskich drogach dochodzi do ponad 20 000 wypadków komunikacyjnych. W momencie, w którym to my jesteśmy poszkodowani, należy niezwłocznie wezwać policję i udokumentować całe zajście. Warto również zrobić zdjęcia (nawet telefonem komórkowym) lub poprosić służby o wykonanie zdjęć oraz zgromadzić niezbędne dowody wraz z odpowiednią dokumentacją. Kolejno jeszcze na miejscu zdarzenia należy spisać oświadczenia obu stron. Ważne, by w oświadczeniu sprawy znalazły się następujące informacje:

  • w jakich okolicznościach doszło do wypadku,
  • jakie pojazdy uczestniczyły w zdarzeniu,
  • dane osób kierujących,
  • gdzie zawarto ubezpieczenie OC.

Wezwij pogotowie lub udaj się na SOR, do szpitala lub do lekarza pierwszego kontaktu. Pamiętaj, by zbierać wszelkie zaświadczenia lekarskie, zdjęcia RTG., USG itd., badania i opinie, wypisy ze szpitali oraz historię choroby, a także całą pozostałą dokumentację medyczną. Zbieraj również wszelkie dowody poniesionych kosztów, np. rachunki związane z leczeniem, rachunki za leki i rehabilitację, koszty dojazdu itd.