Odszkodowania Wałbrzych

Dla osób poszkodowanych w kolizji lub wypadku drogowym, proces likwidacji szkody, najczęściej jest tak samo stresujący, jak samo uczestnictwo w przykrym zdarzeniu. Wówczas warto kierować się kilkoma zasadami, dzięki którym można uniknąć niepotrzebnego stresu, a cały proces wypłaty odszkodowania przebiegnie bezproblemowo. Można także skorzystać z pomocy specjalistów, takich jak nasza firma. Działamy na terenie Wałbrzycha, jednak chętnie nawiązujemy współpracę z klientami z innych regionów Polski.

W przypadku ubiegania się o zadośćuczynienie, czas odgrywa istotną rolę, bowiem szybkie i skutecznie uzyskanie wysokiej wypłaty finansowej, jakim jest odszkodowanie, zależy w dużej mierze od przedstawionych dowodów. Warto je zacząć gromadzić już w tym samym dniu, w którym doszło do zdarzenia.

Jeśli doszło do kolizji, podczas której nikt nie ucierpiał należy ustalić winę bezspornie lub wezwać policję, która to rozstrzygnie. Warto także naszkicować drogę i moment zdarzenia się obu pojazdów. Takie oświadczenie podpisują oboje kierowcy. Jeśli mowa o kolizji, w której są osoby ranne, konieczne jest wezwanie policji, bowiem wypełnienie wspólnego oświadczenia nie wystarczy.