Szybka rehabilitacja po wypadkach !

RehabilitacjaCzy uczestniczyliście Państwo w wypadku i ucierpiało Wasze zdrowie ? Posiadacie Państwo skierowanie na rehabilitację ale termin jej wykonania w ramach NFZ jest odległy ? Zapraszamy do kontaktu z nami.

Zdrowie nie może czekać

Nasza wiedza pozwala nam stwierdzić, że niezwłocznie podjęta rehabilitacja ma ogromny wpływ na szybkość i jakość powrotu do stanu zdrowia z przed wypadku. Zaniechanie natychmiastowej rehabilitacji często powoduje systematyczne pogarszanie się stanu zdrowia. Pacjenci, którzy doznali nawet niewielkich urazów w wypadkach komunikacyjnych często uskarżają się na nawracające silne bóle głowy, bóle mięśni, bóle podrażnionych więzadeł, stawów oraz wytworzenie się wad postawy. Nie podjęte w porę lub zaniechane leczenie i rehabilitacja może prowadzić do niebezpiecznych powikłań i nieodwracalnych zmian degeneracyjnych w organizmie. Nawet nie dające silnych objawów i drobne na pozór kłopoty z ruchomością kręgosłupa, zmniejszeniem zakresu ruchu czy okresowym pobolewaniem, mogą być wstępem do zmian zwyrodnieniowych oraz zaburzenia mechaniki stawów, których nie da się cofnąć. Jest jednak dobra wiadomość dla wszystkich Państwa. Aby skutecznie przeciwdziałać tym uciążliwościom, uruchomiliśmy dla Państwa naszą klinikę rehabilitacji.

Szybkie i skuteczne leczenie

W naszej klinice rehabilitacyjnej specjalizujemy się przede wszystkim w leczeniu osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych  i innych (np. wypadek w pracy, w gospodarstwie rolnym, na chodniku, placówce użyteczności publicznej etc.) w wyniku, których doznali obrażeń ciała. Zajmujemy się rehabilitacją po urazach przeciążeniowych głowy, kręgosłupa,  kończyn itp. Likwidujemy źródło bólu, leczymy zaniki mięśniowe oraz deficyty zakresów ruchu w stawach. Prowadzimy terapię w powypadkowych powikłaniach neurologicznych tj. drętwienie kończyn, zaburzenia czucia, kontroli ruchu itp. W walce o Państwa zdrowie używamy tylko najnowocześniejszych metod oraz opieramy swoje działania na sprawdzonych i skutecznych urządzeniach. Aby leczenie Państwa było skuteczne i trwałe, ściśle współpracujemy nad indywidualizacją Państwa leczenia z lekarzami prowadzącymi. Nasz kadra to terapeuci legitymujący się ukończonymi szkoleniami poszerzającymi kompetencje np. Kaltenborn, Cyriax, McKenzie, PNF, KinesioTaping etc.

Jak to działa

Po dokonaniu analizy dokumentacji powypadkowej oraz medycznej i zakwalifikowaniu na rehabilitację, zostajecie Państwo umówieni natychmiast na zabiegi. Na pierwszym spotkaniu uzupełnimy Państwa diagnostykę o dodatkowe badania dotyczące planu samego procesu rehabilitacji. Indywidualnie  każdym z Państwa zajmie się terapeuta, który od początku do końca będzie monitorował postępy i dostosowywał formę terapii do obecnego stanu zdrowia.